Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  wdraża z dniem 25 marca 2020 do realizacji:
Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, które pozwolą wszystkim nauczycielom na realizację podstawy programowej w poszczególnych oddziałach. Wszyscy uczniowie maja obowiązek uczestniczenia w tych zajęciach zgodnie z planem.

Szukamy Geniusza IT

Jeśli jesteś pasjonatem nowych technologii, informatyki lub ultranowoczesnych gadżetów zgłoś się do konkursu i zostań z nami GENIUSZEM IT !!!

Po ogromnym sukcesie cyklu siedmiu widowisk pn. POTĘGA INFORMATYKI, w którym wzięło udział 12 000 uczestników oraz pierwszej edycji Programu Geniusz IT, Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu zaprasza do kolejnej odsłony - Konkursu "Geniusz IT".

Nagrody:

 • - za zajęcie I miejsca - 10 000 zł, wizyta studyjna w Microsoft Polska oraz mentoring technologiczny i biznesowy Microsoft,
  - za zajęcie II i III miejsca – laptopy o wartości 3 000 zł za każdy,
  - dla wszystkich finalistów - vouchery na bezpłatne studia na kierunku Informatyka WSB-NLU.

Co należy przygotować:

Każdy zarejestrowany uczestnik konkursu (rejestracja na stronie http://geniusz-it.pl) przygotuje swój pokaz poprzez np.:

 • - nagranie maksymalnie 10-minutowego filmu prezentującego jego wiedzę i zdolności lub przedstawiającego jego wyjątkowe umiejętności albo np. produkt jego autorstwa

lub

 • - przygotowanie prezentacji przedstawiającej jego wiedzę i zdolności lub przedstawiającej jego wyjątkowe umiejętności albo np. produkt jego autorstwa.

Wszystkie pokazy mają przekonać Komisję Konkursową, że to właśnie on jest Geniuszem IT.


W skład Komisji wejdą specjaliści IT, właściciele firm informatycznych a także wykładowcy WSB-NLU oraz delegaci głównego partnera i sponsora.

Sugerowany zakres tematyczny:

    Programowanie,
    Sieci komputerowe,
    Multimedia – animacje, filmy, grafika 2D i 3D,
    Robotyka,
    Aplikacje internatowe lub mobilne,
    Gry komputerowe,
    Programowanie i konstrukcja urządzeń.

Autorzy najciekawszych filmów lub prezentacji dostaną zaproszenie na Wielki Finał - widowisko multimedialne, które odbędzie się w siedzibie WSB-NLU w Nowym Sączu i obejmie między innymi pokazy świateł, laserów oraz występy muzyczne na żywo. W wydarzeniu weźmie udział około 2000 osób – głównie studentów oraz młodzieży ze szkół średnich z całej Polski.

Patronem generalnym Programu Geniusz IT jest Grupa Lotos.

Patronem medialnym Programu Geniusz IT jest Telewizja Polska (TVP).

Materiał o Programie Geniusz IT zostanie wyemitowany w Telewizji Polskiej w następujących programach: "Teleexpress", "Pytanie na Śniadanie", "Dzień Dobry Polsko", "Sonda 2" oraz w programach regionalnych TVP Kraków.

Kogo szukamy ?– Kim jest kandydat na Geniusza IT:

 •  - kreatywny, ambitny, pomysłowy, zaskakujący, gotowy na wyzwania młody człowiek (wiek do 20 lat),
   - potrafi tworzyć niebanalne projekty IT,
   - nieobce są dla niego informatyczne triki,
   - potrafi ciekawie zaprezentować swoje umiejętności w oprawie świateł, laserów, efektów specjalnych, muzyki i filmów komponujących się z treścią wystąpienia.

Harmonogram konkursu
Rejestracja kandydatów - do 01.10.2018

Kandydaci na Geniusza IT wypełniają formularz rejestracyjny dostępny na stronie http://geniusz-it.pl

Etap I - eliminacje

    Przesłanie na serwer „Filmu Zgłoszeniowego” (max 10 minut) prezentującego kandydata na Geniusza IT lub przedstawiającego jego umiejętności albo np. produkt jego autorstwa (dane serwera FTP zostaną przesłane zarejestrowanym kandydatom drogą mailową)
    lub
    przesłanie na adres geniusz-it@wsb-nlu.edu.pl prezentacji przedstawiającej zdolności uczestnika lub przedstawiającej jego umiejętności albo np. produkt jego autorstwa
    Wskazane elementy należy wysłać do 06.10.2018.
    Wybrane zwiastuny filmów oraz fragmenty prezentacji zostaną umieszczone przez Organizatora na Fanpage WSB-NLU w portalu społecznościowym Facebook.
    Uczestnicy, których Filmy Zgłoszeniowe lub prezentacje otrzymają pozytywną ocenę Komisji Konkursowej stają się uczestnikami Etapu II.

Etap II - półfinał - termin 13.10.2018,
kampus WSB-NLU

    Każdy z Uczestników Etapu II przygotowuje i prezentuje jedno maksymalnie 15-minutowe widowiskowe wystąpienie, którego celem jest prezentacja kandydata na Geniusza IT lub jego wyjątkowych umiejętności albo np. produktu jego autorstwa. Prezentacja odbędzie się w siedzibie Organizatora w obecności Komisji Konkursowej, która może zadawać pytania. Prezentacja półfinałowa powinna być merytorycznie zbliżona do filmu zgłoszeniowego lub prezentacji przesłanych w Etapie I.
    Komisja Konkursowa dokonuje oceny wszystkich Uczestników biorących udział w Etapie II, wyłaniając spośród nich grupę osób, którzy stają się uczestnikami Etapu III - finału.

Etap III - finał - termin 21.11.2018 - 23.11.2018,
kampus WSB-NLU

    Etap III służy wyłonieniu Geniusza IT. Finał odbędzie się w siedzibie Organizatora w Nowym Sączu. Każdy spośród Uczestników wybranych w ramach Etapu II zaprezentuje ponownie jedno maksymalnie 15-minutowe widowiskowe wystąpienie, prezentujące kandydata na Geniusza IT lub przedstawiające jego umiejętności albo np. produkt jego autorstwa.
    Przedstawienie przez Uczestnika Prezentacji odbywać się będzie w obecności publiczności, a w jego trakcie oraz po jego zakończeniu Uczestnikowi zadawane mogą być przez Komisję Konkursową pytania. Prezentacja powinna być merytorycznie zbliżona do filmu zgłoszeniowego lub prezentacji przesłanych w Etapie I.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie:  http://geniusz-it.pl

Jednocześnie informujemy, że multimedialne widowisko - finał Programu „Geniusz IT” będzie można obejrzeć na żywo w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu 21, 22 i 23 listopada 2018.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji na widowisko zostaną przesłane do Państwa droga mailową do dnia 01.11.2018.

Zapraszamy!!!

Zespół Organizacyjny Programu
"Geniusz IT"

Biuletyn Informacji Publicznej
 

Projekty

logo zpodpisemUE 0609

25brygada
wat
 
logooscdr
logo piony KM
 
EU flag Erasmus vect POS
logorocteraa
ecdl
  it szkola nask logo
szkola mistrzow programowania
sks   logo bezpieczna projekt
kulturabezp
 

Wywiadówki

12.09.2019
21.11.2019
08.01.2020 - kl IV
13.02.2020
23.04.2020 - klasy I-III

Dzwonki

1.    7.45   -  8.30
2.    8.35   -  9.20
3.    9.25   - 10.10
4.   10.20  - 11.05
5.   11.10  - 11.55
6.   12.15  - 13.00
7.   13.05  - 13.50
8.   13.55  - 14.40
9.   14.45  - 15.30
10. 15.35  - 16.20

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Agnieszka Dziedzic

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl