Konkurs historyczny i apel z okazji 3 maja

30 kwietnia 2015 roku miały miejsce wydarzenia związane z narodowym świętem 3 Maja: konkurs historyczny, a następnie uroczysty apel.

Punktualnie o 9.00 rozpoczęła się rywalizacja sześciu dwuosobowych drużyn z klas 1 – 3 „Mechanika”. Przy obecności i dopingu kibiców z kilku klas, uczniowie odpowiadali na pytania przygotowane przez nauczycieli historii: p. Joannę Kryszewską i p. Roberta Kołczyńskiego. W pierwszej rundzie wszystkie drużyny odpowiadały na 7 tych samych pytań. Do rundy drugiej weszły dwie reprezentacje z klas pierwszych informatycznych. Liderem po pierwszej rundzie była reprezentacja klasy 1 informatycznej. Ostatecznie po dwóch seriach pytań zwycięstwo odniosła klasa 1 Iw. Walka była bardzo zacięta do ostatniego pytania, gdyż wiedza obu zespołów była bardzo wyrównana.  Członkami zwycięskiej drużyny byli: Jakub Sosnowski i Krystian Śliwka. Uczniowie odebrali nagrody z rąk dyrektora szkoły p. Dariusza Kwiatkowskiego
na uroczystym apelu o godzinie 12.00. Wtedy również zaprezentowana została część artystyczna w formie krótkiej lekcji historii o wydarzeniach związanych z uchwaleniem konstytucji 3 maja. Apel przygotowała i przeprowadziła klasa 1Iw na czele z wychowawczynią p. Joanną Kryszewską.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl