Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  wdraża z dniem 25 marca 2020 do realizacji:
Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, które pozwolą wszystkim nauczycielom na realizację podstawy programowej w poszczególnych oddziałach. Wszyscy uczniowie maja obowiązek uczestniczenia w tych zajęciach zgodnie z planem.

Szkolenie zimowe kadetów.

W grudniowy poniedziałek, kadeci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, szkolili swoje praktyczne umiejętności z dziedziny taktyki oraz desantowania ze śmigłowca.
Szkolenie kadetów klasy trzeciej ukierunkowane było na doskonalenie umiejętności z zakresu technik pokonywania terenu podczas patrolu, a także desantowania z przyziemienia z pokładu śmigłowca z wykorzystaniem atrapy śmigłowca.
Nad właściwym przebiegiem zajęć i bezpieczeństwem kadetów czuwali instruktorzy 7 batalionu kawalerii powietrznej.

001  003