Świętowano w Mechaniku

foto foto

W piątek, 11 października, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tradycją stało się, że uroczystość ta jest połączona ze Świętem Patrona – Tadeusza Kościuszki i ślubowaniem klas pierwszych.
Dyrekcja szkoły przywitała szanownych gości – przedstawicieli Starostwa Powiatowego, wojska, parafii p.w. św. Antoniego, Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, dyrektorów szkół i placówek pedagogicznych, rodziców oraz obecnych i emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.
Uroczystość rozpoczęło ślubowanie klas pierwszych. Swoją pierwszą przysięgę (na wzór rot wojskowych) złożyli uczniowie klas mundurowych.
Święto Patrona uczciliśmy występem uczniów klasy 2 Iw. Młodzież przypomniała przysięgę złożoną przez Tadeusza Kościuszkę na Rynku Głównym w Krakowie i czasy insurekcji. Całość występu dopełniła prezentacja poświęcona życiu naszego patrona i występ chóru szkolnego.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcja i nauczyciele przyjęli życzenia i kwiaty od zaproszonych gości, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Młodzież z klasy 4H przygotowała zabawną piosenkę. Serca uczniów skradł fantastyczny układ taneczny w wykonaniu pań z zaprzyjaźnionego Związku Emerytów i Rencistów.
Święto zakończyło zasadzenie drzewek na terenie szkoły przez klasy pierwsze i słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Uroczystość przygotowali pani Iwona Dróżdż, pana Dariusz Jachimowski i pani Karolina Ziętara. Chór szkolny poprowadził pan Piotr Goljat. Nauczyciele serdecznie dziękują młodzieży z klasy 2 Iw, 4 H oraz chórzystom za zaangażowanie i współpracę.