Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  wdraża z dniem 25 marca 2020 do realizacji:
Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, które pozwolą wszystkim nauczycielom na realizację podstawy programowej w poszczególnych oddziałach. Wszyscy uczniowie maja obowiązek uczestniczenia w tych zajęciach zgodnie z planem.

„Wojenny Tomaszów 1939 – 1945”

foto

 


W dniu 28 września w Domu Kultury „Tkacz” odbyło się uroczyste podsumowanie Projektu Cześć i Chwała Bohaterom Tomaszów Mazowiecki 1939 – 1945, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów”, pod honorowym patronatem Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego  Pana Marcina Witko.
W czasie uroczystości rozdano nagrody za udział, w dniu poprzedzającym, Grze Miejskiej  pt. „Wojenny Tomaszów 1939 – 1945”. W rywalizacji szkół średnich I miejsce zajęła nasza drużyna w składzie: Kamil Krzeszewski, Jakub Engel, Szymon Kuźba z klasy 3 IT oraz Karolina Badek z klasy 1Mtw.
Gra miejska to ciekawy sposób przybliżania historii, w tym tej dotyczącej najbliższej okolicy, gdyż to połączenie wycieczki z konkursem historycznym. Zadaniem drużyn  było przejście trasy zgodnie z mapą  i dotarcie do wyznaczonych punktów w mieście, gdzie rozwiązywały testy na czas. Trzeba było wykazać się wiedzą historyczną, orientacją w terenie i wytrwałością w marszu, ale taka lekcja historii była dla uczestników niezwykle atrakcyjna.
Serdeczne gratulacje dla zwycięskiej drużyny.

Opiekun grupy: Joanna Kryszewska

Zdjęcia z imprezy pozyskano dzięki uprzejmości organizatorów.

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Agnieszka Dziedzic

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl