Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  wdraża z dniem 25 marca 2020 do realizacji:
Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, które pozwolą wszystkim nauczycielom na realizację podstawy programowej w poszczególnych oddziałach. Wszyscy uczniowie maja obowiązek uczestniczenia w tych zajęciach zgodnie z planem.

Języki są bramą do świata

Po raz kolejny Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony był  w naszej szkole kolorowo i wesoło. Podczas zajęć młodzież wysłuchała m.in. wykładu, pt.: „Czy masz talent do języków?” Macieja Wieczorka z Instytutu Lingwistyki (internetowej platformy efektywnej nauki języków obcych), odbyła lekcję ze Steffenem Möllerem, uczyła się nowego słownictwa do znanej wszystkim melodii „Szła dzieweczka do laseczka”. Odczytano także wiersz „Lokomotywa” w różnych wersjach językowych, przygotowano wiele ciekawych prezentacji, projektów koszulek, ciekawych gier i zabaw. Nad całością czuwały Panie: Anetta Holc i Iwona Poganowska. Wszyscy zachęcamy do nauki języków obcych, które wcale nie „gryzą”, a mogą dawać dużo radości!

002  003

001  004