SPRAWOZDANIE Z OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO WAT

foto

Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego organizowany jest przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień uczniów i ujawnianie młodych talentów.

7 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap tego konkursu. Polegał na rozwiązaniu 20 zadań testowych z zakresu matematyki rozszerzonej.  Wzięło w nim udział 20 uczniów Mechanika.

15 marca 2019 roku w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbył się finał X edycji Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego.
Ze  szkolnego etapu, spośród 1000 uczniów z 60 szkół z całej Polski, do etapu finałowego zakwalifikowało się 117 uczniów. Treści zadań otwartych i testowych wymagał od uczestników ogromnej wiedzy z zakresu matematyki rozszerzonej.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w finale już po raz szósty. Miło nam poinformować, że ZSP nr 1„Mechanik” dzielnie reprezentowali uczniowie klas:
2Mtw -  Jakub Pawlicha
4TIa -  Sebastian Baran
Gratulujemy im sukcesu i uzyskanych dyplomów.

Wyjazd na Konkurs do WAT stał się również okazją do spotkania z absolwentami naszej szkoły.

Opiekunowie
Marta Długosz