Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Polskim oraz Jezykach Obcych.

"Największym szczęściem jest przekonanie,
że jesteśmy kochani tacy, jacy jesteśmy,
a raczej pomimo tego, jacy jesteśmy".

19 lutego 2020r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w Języku Polskim oraz Językach Obcych. W tym roku konkurs związany był ze świętem Walentynek, czyli dniem zakochanych. Nazwa święta związana jest z żyjącym w III w. biskupem rzymskim Św. Walentym, który mimo zakazu cesarza Klaudiusza II udzielał ślubów legionistom, za co został ukarany śmiercią.

Uczestnicy konkursu recytowali wiersze o miłości w językach polskim, angielskim i niemieckim.

W kategorii wierszy polskich
pierwsze miejsce zajęli ex aequo
Kaja Kozar z klasy I Iwp oraz Sebastian Lenartowicz z klasy IV E,
drugie miejsce  -  Anna Śliwińska z klasy  I Iwp,
trzecie miejsce  - Seweryn Pawełkiewicz z klasy I IT.

Spośród recytatorów w języku angielskim
pierwsze miejsce zajął Dawid Malczewski z klasy II Mt,
drugie - Jakub Lange z klasy II MT oraz Klaudia Mucha  z klasy II Iw,
trzecie - Aureliusz Krzyżanowski z klasy II IT.

W kategorii języka niemieckiego
zwyciężczynią  została Martyna Gradek z klasy II Iw,
drugie miejsce zajęli ex aequo
Magdalena Kosior z III Iw oraz Bartłomiej Majewski z I Mtw,
trzecie - Wiktor Kozar z klasy I Icp.

Specjalne  wyróżnienie otrzymał uczeń klasy IV Ic Dariusz Jagodziński, który zaprezentował wiersze o miłości zarówno w języku polskim, jak i niemieckim.

Laureatom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy po odbiór nagród z rąk pana dyrektora w ustalonym terminie, o którym poinformujemy. Wszystkim uczestnikom pięknie dziękujemy i zapraszamy do uczestnictwa w konkursie recytatorskim w przyszłym roku.

Organizatorki imprezy bardzo dziękują za udział w pracach jury pani wicedyrektor Agnieszce Dziedzic.

Agnieszka Bogdańska, Marta Zieja, Dorota Bąbol.

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem (czyli 52 dni przed Wielkanocą), znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Większość kojarzy ten dzień z pączkiem, którego nie zabrakło i dzisiaj w Mechaniku. Samorząd Uczniowski przygotował słodką niespodziankę w postaci pączka z nadzieniem różanym.

Dziękujemy za pomoc w rozdaniu tego słodkiego balastu klasie 3H.

001  002

005   006

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

We wtorek, 18 lutego, w Auli im. prof. W. Szuberta Uniwersytetu Łódzkiego wręczone zostały stypendia Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019/2020.

Cieszymy się, że wśród nagrodzonych znalazła się uczennica ZSP 1 Angelika Kucharska z klasy 3H.

Serdecznie gratulujemy :)

001

111  113

112

IV Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy „Praca nie szkodzi”

Zapraszamy uczniów do udziału w IV Interdyscyplinarnym Konkursie Wiedzy z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy „Praca nie szkodzi”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez ucznia infografiki ukazującej pozytywne aspekty podejmowania pracy. Komisja Konkursowa będzie oceniać wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz sposób ich przedstawienia w oparciu o walory infografiki.

W szczególności ocenie będzie podlegać:

• – poprawność merytoryczna,
  • – atrakcyjność przekazu/pobudzenie do refleksji,
  • – innowacyjność i przydatność w edukacji.

Regulamin (pdf)

Opiekunowie konkursu: I.Osuch, J. Mrozicki

Wycieczka na ziemię wielkopolską

W dniach 16-17 lutego odbyła się wycieczka uczniów klasy 1 Mtw, 1E oraz 1 Mep na ziemię wielkopolską. Podczas wycieczki, pierwszego dnia, uczniowie zwiedzili Katedrę Poznańską, Stary Rynek oraz mieli czas na rozrywkę w parku trampolin w Poznaniu. Drugiego dnia uczniowie zwiedzili fabrykę samochodów VW Crafter niedaleko Wrześni. Mieli możliwość zobaczenia procesu produkcji tych samochodów od kawałka blachy po gotowy pojazd, śledząc kolejne etapy produkcji.

003  001

006

005  007

Etap szkolny Konkursu o Indeks WSTiE

Etap szkolny konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii

odbędzie się 19 lutego 2020r. w sali 124

konkurs informatyczny - godz. 8.35 (2 lekcja)

konkurs hotelarsko-geograficzny - godz. 9.25 (3 lekcja)

Stypendia Marszałka Województwa Łódzkiego - nabór 2020 r.

Trwa nabór wniosków w XIV edycji jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego.

Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „uczeń” i „student”. Beneficjentami konkursu są między innymi uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Wnioski o przyznanie stypendium (wypełnione komputerowo, w postaci wydruku) należy składać u pani wicedyrektor J. Nikodemskiej w terminie do 20 lutego 2020 r. (czwartek).

Informacje o stypendium: https://bip.lodzkie.pl/ogloszenia/stypendia...

Ogłoszenie (pdf)

Regulamin (pdf)

Załącznik (doc)